Figyelj a mentális egészségedre! - Time to Mind 2.rész

2024.11.06.
Fiataloknak ajánljuk

Figyelj a mentális egészségedre! - Time to Mind 2.rész

Az utazás egy egyedülálló lehetőséget nyújt a látóköröd kiterjesztésére, új dolgokat fedezhetsz fel magad körül, és segíthet nyitottabbá válnod. Azonban ez a változás bizonyos kihívásokkal is járhat. Cikksorozatunk második részében az „énidő” fontosságáról és a kapcsolatok építéséhez kapcsolódó hasznos tippekről olvashatsz.

A Time to Mind sorozatunk második részében két nagy témát érintünk: a ma egyre elterjedtebb „self-care”-t és a kapcsolatépítést. Ez a két tényező fontos része a külföldi léthez való alkalmazkodásnak, a mentális egészséged megőrzésében pedig elengedhetetlen, hogy megtaláld az egyensúlyt ezek között.

Kapcsolatépítés külföldön

A külföldi élet egyik természetes velejárója az a rengeteg új ember, akiket ez idő alatt megismerhetsz. Ezek az kapcsolatok segíthetnek egy új támogatói kör kialakításához, amivel csökkentheted a honvágyadat és meggyorsíthatod az alkalmazkodást. Ne hagyd, hogy a félelem vagy a kétkedés gátat szabjon a lehetőségeidnek. Nyiss mások felé, vegyél részt közös programokon és élj át egyedi élményeket új emberekkel.

Tanács a kapcsolatépítésre

  • Legyél nyitott! Kezdeményezz beszélgetéseket és vegyél részt eseményeken, ahol a hozzád hasonló helyzetben lévőkkel oszthatod meg az élményeidet. Ezáltal még emlékezetesebbé teheted a külföldön eltöltött idődet!
  • Ne félj a kezdeti kényelmetlenségtől! Az új emberekkel való kapcsolatteremtés néha kihívást jelenthet, de ne hagyd, hogy ez eltántorítson. Az első lépések mindig nehezek, de a befektetett idő és energia hosszú távon kifizetődik.

Self-care, vagyis hogyan figyelj oda önmagadra

A külföldi léthez való alkalmazkodás és a kapcsolatépítés nem egy egyszerű feladat. Sokszor az ember éppen önmagáról feledkezik meg. Ha az új élethelyzetedbe már nem passzol bele a régi rutinod, akkor törekedj arra, hogy megtaláld azt az új életritmust, amiben egyensúlyban van a társasági életed és az egyedüllét. Ez utóbbinak nagy jelentősége van a mentális egészséged megőrzésében.

Tanács a megfelelő „énidő” kialakításához

  • Helyezd előtérbe a saját szükségleteidet! Nem kell minden programra igent mondanod. Merj nemet mondani, ha úgy érzed egy kis egyedüllétre van szükséged, ettől még nem maradsz ki az élményekből. Figyelj arra, hogy neked mire van szükséged, vegyél részt olyan tevekénységekben, amik kikapcsolnak és feltöltenek, mindezt akár egyedül is!
  • Mozogj! A fizikai aktivitás nemcsak a fizikai egészséghez járul hozzá, hanem segíti a mentális felfrissülést is. Akár egy séta a természetben, egy edzés vagy jóga segíthet levezetni a stresszt és megtalálni a belső nyugalmat.
  • Légy türelmes önmagaddal! Az új környezethez való alkalmazkodás időt vesz igénybe, és fontos, hogy ne érezd nyomás alatt magad. Adj magadnak elegendő időt, hogy megszokd az új környezetet.

 

Ha még többet szeretnél megtudni a mentális egészségről, illetve annak megőrzéséről, akkor lapozd fel a Time to Mind kiadványt, amit megtalálhatsz az Eurodesk Magyarország honlapján!