Az Eurodesk hálózat nemzeti koordinátorainak találkozóját évente két alkalommal szervezi meg az Eurodesk Brussels Link. Az idei tavaszi találkozó különlegessége, hogy 2022. április 19-22. között Budapesten két és fél év után először találkoztak a hálózat tagjai élőben.
A találkozónak ez alkalommal Magyarország adott otthont. Európa 25 országából közel 40 résztvevő érkezett Budapestre, a találkozónak helyszínéül szolgáló Budapesti Ifjúsági Központba. Alapvetően három fontos célkitűzésnek tett eleget a program: lehetőséget biztosított információk megosztására és tapasztalatcserére; informális beszélgetésekre; valamint a hálózat működésének és legfontosabb feladatainak megvitatására, értékelésére és együttműködések kialakítására. Nem utolsó sorban pedig sor került az Eurodesk - mint nemzetközi civil szervezet - közgyűlésének ülésére is, melynek legfontosabb eredménye egy új tagfelvételi kérelem elbírálása volt: nemzetközi hálózatunkhoz 37. országként Montenegró is csatlakozását szavazta a meg az Eurodesk közgyűlése.
Az ifjúsági információ-szolgáltatás és a nemzetközi mobilitási lehetőségek népszerűsítésének számos gyakorlati példája, illetve fejlesztési lehetőségei mellett az Európai Bizottság Oktatásügyi, Ifjúságpolitikai, Sportügyi és Kulturális Főigazgatóságának munkatársa részletes előadást tartott az Erasmus+ program újdonságairól, a DiscoverEU lehetőségeiről, valamint az Ifjúság Európai Éve kapcsán tervezett tevékenységekről.
Az esemény nem kizárólag a szakmai együttműködéseket és irányvonalakat erősítette. A szervezők arra is figyeltek, hogy a különböző nemzetiségű résztvevők interaktív módon megismerkedjenek Budapesttel, és bepillantást nyerjenek a főváros történelmébe, jelenébe, a séta közben fellelhető kulturális értékekbe is.
A találkozó utolsó napján a magyar Eurodesk hálózat közép-magyarországi partnerei mutatkoztak be Veresegyházon, a Támaszpont Mentálhigiénés Oktatási és Prevenciós Közhasznú Alapítvány által fenntartott ifjúsági házban. Megismerkedhettek a nemzetközi vendégek a budapesti H52 Ifjúsági Iroda és Közösségi Tér; az Együttható Közösségépítő Egyesület; a Fiatalok Együttműködése a Ceglédi Sikeres Közösségekért Egyesület; valamint a hálózathoz csatlakozási igényt benyújtó, szintén fővárosi szervezet, a Pillár Alapítvány munkatársaival, tevékenységével is.
A sűrű program ellenére a résztvevők hasznosnak és tartalmasnak találták a Network Meeting-et, és ami a legfontosabb: közös élmények hosszú idő után újra összehozták a csapatot, kellő motivációt adva a tervezett tevékenységek megvalósításához, az innovatív és kreatív ötletek kivitelezéséhez.